Dodávky výpočetní techniky, správa sítí, IT poradenství, kabelážní systémy

   
   
 Mapa stránek
   
     
   
   
 

IT bezpečnost

alt
Otázky týkající se zabezpečení počítačových systémů jsou každodením tématem diskuzí IT specialistů i domácích uživatelů. V dnešní době jsou ve sdělovacích prostředcích opakovaně zmiňovány situace prolomení bezpečnosti systémů a zneužití odcizených dat. Bohužel i přes četná varování je mnohými uživateli, IT správci či majiteli firem otázka bezpečnosti podceňována. Amatérské zásahy do nastavení systémů mohou mít fatální následky.

Naše společnost si je vědoma skutečnosti, že pro malé firmy může být zabezpečení na vysoké úrovni cenově nedostupné. Máme však k dispozici cenově přijatelné a zároveň profesionální řešení od společnosti ZyXEL.

Bezpečnostní brány

Pro malou společnost s několika počítači je dostačujícím řešením pro zajištění přístupu k Internetu např. ADSL modem s integrovaným firewallem. Pokud však poskytovatel připojení dodá vlastní router, je nutné mezi zařízení a switch lokální sítě zařadit firewall. Zařízení ZyXEL ZyWALL poskytují zabezpečení se skvělým poměrem cena/výkon - zajišžují funkci routeru/firewallu, umožňují připojení záložní konektivity, SSL/IPsec VPN připojení pro externí uživatele či permanentní VPN tunely mezi pobočkami společnosti.

Virtuální privátní sítě - VPN

Stále častěji se setkáváme se situací, kdy má jedna firma více poboček a řeší komunikaci mezi nimi. Ideální řešení v tomto případě je propojení poboček WAN sítí, které lze realizovat dvěma způsoby: propojení přímými linkami od poskytovatele datových služeb nebo propojením do IPSec VPN. První řešení je finančně náročné, společnost musí platit za vyhrazené datové okruhy. Druhá možnost umožňuje v každé lokalitě využít jakoukoli internetovou přípojku, stačí do každé pobočky instalovat ZyXEL ZyWALL, mít od poskytovatele připojení veřejnou IP adresu a nakonfigurovat mezi nimi IPSec tunely. Pořizovací náklady jsou v tomto případě jednorázové a uvedená zařízení vyřeší jak propojení poboček, tak i zabezpečení sítě.

Softwarové vybavení

K zařízením ZyXEL ZyWALL je možné dokoupit tyto softwarové licence:

  • VPN klient
  • Content filtering - filtrování obsahu webových stránek
  • Vantage REPORT - monitorování a analýza logů, sledování aktivity uživatelů, využití šířky pásma apod.
  • Antivirus - aktivace hardwarového antivirového filtru

Dohledové centrum

Naše společnost disponuje dohledovým centrem, na které je možné ZyWALL napojit a v případě výpadku systém generuje ticket, který začne řešit pracovník HelpDesku.

 
         
  Copyright NWS s.r.o. 2007. Všechna práva vyhrazena.